Skip to main content

Cafe Local 2019 yılında Antalya ili Alanya ilçesinde, global lezzetleri misafirlerine en mükemmel bir şekilde ulaştırmayı amaçlayarak doğmuştur. Dünya tarafından kabul görmüş lezzetlerin yerel dokunuşlarla hem malzeme kalitesi hem de lezzetli olarak sunulması öncelikli amaçlar arasındadır. Önceliklerimizi gerçekleştirirken doğa ve çevre unsurlarını göz ardı etmeyen, atıkların minimuma indirgendiği bir sistem içerisinde çalışılmaktadır. Hikayemizin başlangıç noktası olan kaliteli malzeme ve lezzet unsurlarını her zaman öncelikler arasında gören Cafe Local, gelecekte de görmeye devam edecektir. Dünya lezzetlerinin yanı sıra yerel lezzetlerin de yerli ve yabancı misafirlerin beğenisine sunulduğu Cafe Local’de değişen trendlere ayak uyduran dinamik bir servis yapısı vardır.

Cafe Local, Türkiye’nin farklı bölgelerinden misafirlerin ilgisini çekmenin yanı sıra Antalya’ya dünyanın dört bir yanından tatil için gelen turistlerin gözde ziyaret noktası olmuştur. Bunların yanında, Alanya’da Merkez, Avsallar, Mahmutlar gibi gözde semtlerde yerleşik Rus, Ukrayna, Kuzey Avrupa kökenli misafirlerin kısa sürede uğrak mekanı olmayı başarmıştır.
Misafir kabul salonunda günün her saati için planlanmış rahat ve eğlenceli ambiyans hem dekoratif öğeler hem de gelişen trendlere ayak uyduran müzik yayınıyla üstelik her akşam DJ performansı ile desteklenmektedir. Cafe Local’in ana tema rengi ateş kırmızısı olup, dekoratif öğelerde kullanımı konusunda misafirlere davetkar bir görüntü sergilemektedir. Temamızla uyumlu olacak şekilde, doğa ve çevre unsurları da misafirlerin konforu gözetlenerek entegre edilmiştir.

Cafe Local, İtalya’nın Napoli kentinden Cafe Local için özel olarak üretilen taş fırınımızla yine özel olarak üretilen pizza unu ve Napoli’yle özdeşleşmiş San Marzano domatesleriyle hazırladığımız mükemmel lezzetli Napoli tarzı pizzalarla sadece Türkiye değil dünya genelinde de iddialı bir noktada görülmektedir.
Lezzet denilince akla gelen diğer ürünlerden birisi de Kruvasan olup, tamamen özel eğitim alan Kruvasan ustaları tarafından hazırlanan Kruvasanlar, Alanya’da ilk ve tek olmakla beraber dünya çapında iddialı bir konumdadır.

Misafirlere servis edilen üst düzey lezzetlere eşlik edecek geniş içecek seçenekleri de yapımızın tam merkezinde konumlanmıştır. Akollü ve soft içeceklerin servis edildiği barda Cafe Local’e özel imza kokteyller, tadım notları dünya genelinde kabul görmüş olan şaraplar, taze meyve ve sebzelerle hazırlanmış özel detoks içecekler, geniş bir yelpazede seçenek sunulan yüksek alkollü içecekler sunulmaktadır. Bunların dışında, dünyaca ünlü Viyana menşeli kahve üreticisi Julius Meinl’den temin edilen özel blend kahve çekirdekleriyle hazırlanan sıcak ve soğuk kahveler misafirlerimiz tarafından beğeniyle tüketilmektedir.

Misafir memnuniyeti Cafe Local için çok önemli olup, misafir ilişkileri yöneticileri memnuniyet odaklı çalışmaktadır. Gerek salonda ağırlanan misafirler gerekse paket servis hizmeti alan misafirlere mükemmel hizmet kalitesi prensibiyle hizmet verilmekte olup, sağlanan hizmetin geri bildirimleri sürekli olarak takip edilip hizmet kalitesini artırmak adına değerlendirilmektedir.
Global işleyişin gerekliliklerini sağlamak adına sosyal medya hesaplarından (Instagram, Google vb.) takipçilerimizle iletişim kurulmakta olup, tüm merak edilenleri ve güncellemeler paylaşılmaktadır.
Paket servis ve al götür sistemi sayesinde Cafe Local lokasyonunda ziyaret sağlayamayan misafirler için deneyimli ekipler hızlı servis prensibiyle hizmet verilmektedir. Web sitesi ve diğer sipariş platformları aracılığıyla verilen siparişler sonrası misafir memnuniyeti takibi yapılmakta olup, geri bildirimler değerlendirilmektedir.

Cafe Local, gelişim ve değişimi bir parçası kabul ederek, yeniliğe yatırım yaparak global bir marka olma adına adım atarak büyümeye devam etmektedir. Bu doğrultuda, kurumsal danışmanlık şirketleriyle de işbirlikleri yapılarak kurumsal yönetim ilkelerine uyumlu bir işleyiş sağlanmak amaçlanmış ve geleceğe yönelik yatırımlar devam etmektedir.